Kim jestem

Nazywam się Joanna Tokarska

jestem znana, jako Fizjopozytywna

Zawodowo oraz z zamiłowania zajmuję się edukacją w dziedzinie fizjoterapii, a w szczególności neurorehabilitacji.

Moją “supermocą” jest wyjaśnianie trudnych zagadnień w prostych słowach. To właśnie tę cechę najczęściej podkreślają obserwatorzy Fizjopozytywnych oraz uczestnicy moich szkoleń.

Joanna Tokarska Rehabilitacja w sm czyli stwardnieniu rozsianym.

Napisałam książkę i nie tylko!

Rehabilitacja w stwardnieniu rozsianym to nie lada wyzwanie dla wielu osób. Specjalnie dla pacjentów z tą diagnozą napisałam poradnik, dzięki któremu poruszanie się w świecie fizjoterapii będzie łatwiejsze.

Cytując wstęp:

Stwardnienie rozsiane to choroba, która w momencie diagnozy wywraca życie do góry nogami. Często oznacza to początek walki o własne zdrowie, o samodzielność, o utrzymanie normalności. To walka, która bywa trudna i męcząca, ale może być także pełna nadziei. Bo masz sojusznika – rehabilitację. Dziś oddaję w Twoje ręce poradnik, który przeprowadzi Cię przez meandry tajników rehabilitacji w SM. Dzięki wiedzy w nim zawartej skuteczniej stawisz czoło chorobie. 

Nie obiecam Ci, że każdą bitwę wygrasz. Pokażę Ci za to, jak stworzyć skuteczną armię, która nie odda ani skrawka sprawności bez zajadłej walki.

Poradnik został wydany przez Oddział Warszawski PTSR oraz był współfinansowany ze środków PFRON.

Możesz go bezpłatnie ściągnąć TUTAJ

Zaburzenia seksualne a fizjoterapia to pierwsza w Polsce książka traktująca o wyzwaniach związanych z zaburzeniami seksualnymi pod kątem fizjoterapii. Na zaproszenie dr Małgorzaty Starzec-Proserpio – redaktorki naukowej miałam zaszczyt napisać rozdział o aktywnościach seksualnych osób po udarze mózgu.

W trakcie poszukiwania materiałów do tej publikacji uwagę moją przykuł fakt, że w zdecydowanej większości przypadków temat seksu nie jest poruszany przez personel medyczny. Tak jakby ta sfera u naszych pacjentów w ogóle nie istniała. Skutek? Osoby po udarze pod kątem aktywności seksualnych są pozostawione same sobie.

Nie musi tak być. Jak “ugryźć” ten temat dowiesz się z książki “Zaburzenia seksualne a fizjoterapia”.

Książkę kupisz TUTAJ

Wykłady i szkolenia

Możesz mnie spotkać w wielu miejscach, zarówno online, jak i w realu. Często występuję na konferencjach poświęconych fizjoterapii. Wygłaszam tam wykłady lub prowadzę warsztaty. Mówię o neurorehabilitacji, planowaniu terapii, problemach pacjenta po udarze, a także o rozwiązaniach użytecznych w pracy z pacjentem.

Cykl konferencji Lokalnych Liderów Neurorehabilitacji organizowanych przez Fundację Udar Mózgu, konferencja „Evidence-based Physiotherapy Practice w Polsce. Podsumowanie projektu PRO-EBP. Mapa drogowa” w Białej Podlaskiej, czy Physio Expert Summit 2022 online to wydarzenia, na których można było mnie spotkać w tym roku. W planach na przyszłość jest wystąpienie na II Kongresie KIF w Krakowie w 2024 roku ale nie tylko, więc warto śledzić moje media!

Czasem występuję publicznie na wydarzeniach promujących zdrowie. Zapis takiego wystąpienia podczas II Konstancińskiego Pikniku Rotariańskiego na temat neuroplastyczności znajdziesz tutaj.

W kalendarzu szkoleń możesz sprawdzić, gdzie można mnie spotkać w najbliższym czasie.​

Materiały online

Regularnie publikuję filmy z dziedziny fizjoterapii na kanale Joanna Tokarska fizjopozytywnie na YouTube.

Co tydzień prowadzę transmisje na żywo kierowane do fizjoterapeutów na facebookowym fanpage’u Fizjopozytywni. W czasie tych transmisji rozmawiam z ekspertami z różnych dziedzin fizjoterapii.

Podobne filmy znajdziesz również na Instagramie, gdzie umieszczam treści poświęcone fizjoterapii, oraz dzielę się swoją własną codziennością. Znajdziesz mnie tam pod nickiem  fizjopozytywna.

Jeśli chcesz wystąpić w jednym z moich filmów, albo chcesz, żebym nagrała coś dla Ciebie, napisz!

Publikacje

Czasem – tak jak na tym blogu – piszę artykuły oparte na doniesieniach naukowych z dziedziny fizjoterapii. Możesz je znaleźć tutaj.

Jestem współautorką rozdziału omawiającego fizjoprofilaktykę udarów mózgu w pierwszej polskiej publikacji dotyczącej fizjoprofilaktyki. Książkę możesz znaleźć tutaj.

Jeżeli interesuje Cię Twój własny dobrostan, lub dobrostan bliskich Ci osób, polecam rozważenie zakupu książki “Siedzenie albo zdrowie”, której jestem redaktorką merytoryczną. Książkę kupisz tutaj, a używając kodu FIZJOPOZYTYWNI, zapłacisz za nią mniej.

Napisałam również rozdział do książki Izabeli Sakutovej – Brafitting Lifting piersi bez skalpela mówiący o zdrowiu kobiet w kontekście piersi. Znajdziesz w nim informacje na temat wpływu niewłaściwie dobranego biustonosza na zdrowie kobiet oraz zestawy ćwiczeń do samodzielnego wykonywania.

Od dawna wspieram działanie osób aktywnie promujących zdrowie wśród kobiet. Szczególnie bliska jest mi problematyka wpływu piersi i ich podtrzymania na ciało kobiece. Na portalu Stanikomania  znajdziesz wywiad ze mną  właśnie w tym temacie.

Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz, abym napisała coś dla Ciebie.

Fizjopozytywna w mediach

Zacznij oglądać od
17:25 minuty

Zacznij oglądać od
17 minuty