Spojenie łonowe cz.1 i cz.2

Spojenie łonowe cz.1 i cz.2- rozmowa z mgr Agatą Skoworodko

Spojenie łonowe cz.1 i cz.2

Połowa kobiet doświadczających ból okolicy lędźwiowo krzyżowej zgłasza dolegliwości uroginekologiczne, jak nietrzymanie moczu, zaparcia, czy dyskomfort w sytuacjach intymnych. Przyczyną mogą być dysfunkcje spojenia łonowego.

O tym czym jest spojenie łonowe, jak je znaleźć i dlaczego robienie brzuszków mu nie pomoże mówi mgr Agata Skoworodko – specjalistka rehabilitacji uroginekologicznej.

Agata o sobie: …z zawodu jestem fizjoterapeutką. Od wielu lat przedmiotem moich zainteresowań jest kobieta i problemy, które jej towarzyszą na różnych etapach życia w aspekcie uroginekologicznym.

Jest to temat wciąż nieznany i mało popularny, ale niestety dotykający znaczną część społeczeństwa. Jest to też temat niezwykle delikatny i intymny, o którym się zwykle nie rozmawia i niestety obarczony jest wieloma mitami.

Zajmuję się takimi dysfunkcjami jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów miednicy mniejszej, rozejście mięśnia prostego, uelastycznianie blizny po zabiegach ginekologicznych i cesarskim cięciu.

Mam dwie wspaniałe córki Martę i Marysię.

Agatę znajdziesz w Fizjoklinice oraz na Facebooku

 

Jeżeli jesteś zainteresowany innymi tematami odnośnie zdrowia kobiet zajrzyj koniecznie: Czy plecy mogą boleć od piersi?

Comments

comments

Komentarz do “Spojenie łonowe cz.1 i cz.2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *