Fizjoterapeuta i dysfagia, rozmowa z Marceliną Przeździęk

Fizjoterapeuta i dysfagia, rozmowa z Marceliną Przeździęk

Jama ustna dla wielu osób to terra incognita. Teoretycznie wiadomo, że warto COŚ z nią zrobić, ale co?Na te pytanie odpowiada Neurologopeda Marcelina Przeździęk. Wspólnie dzielimy się doświadczeniem pracy w obrębie ust zarówno od strony logopedycznej, jak i fizjo.Pracujecie w jamie ustnej pacjentów?

Kilka słów o Marcelinie jest neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta NDT-Bobath, terapeuta karmienia Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna, specjalność logopedia. Ukończyła podyplomowe studia neurologopedyczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako neurologopeda w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego i Oddziale Dziennej Rehabilitacji Neurologicznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Obecnie pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie i Centrum Intensywnej Terapii Olinek.

Fizjoterapeuta i dysfagia, rozmowa z Marceliną Przeździęk

Marcelinę znajdziesz na Facebooku

Materiały polecane przez Marcelinę:

Czernuszenko, A. (2016). Postępowanie w dysfagii neurogennej. Otorynolaryngologia, 15(2).

Jamróz, B., Chmielewska-Walczak, J., & Milewska, M. (2019). Instrumentalne metody badań zaburzeń połykania: Atlas z materiałem wideo. Wydawnictwo Medyk.

Polecamy stronę: http://polykanie.pl/

Jeśli szukasz szpatułek do pracy z pacjentem, szukaj pod hasłami: szpatułki glicerynowe, szpatułki gąbkowe, smakowe patyczki logopedyczne.

Dziękuję Ci za poświęcony czas jak i obejrzenie filmów. Proszę Cię skomentuj co na ten temat myślisz. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, to zapraszam Cię do ich zadawania.

Podoba Ci się to co piszę, to kliknij proszę “Lubię to oraz zapisz się na mój newsletter.

Nie zapomnij za subskrybować podcastu Fizjopozytywnie o zdorwiu [podcast o fizjoterapii]

Google podcast Fizjopozytywnie o zdrowiu

Lub po prostu zajrzyj na stronkę i zobacz Podcast o fizjoterapii

Jeżeli nie chcesz przegapić rewelacyjnych treści związanych z nowymi wywiadami, trzy dniówkami dołącz do mnie zostawiając adres email: Tak chcę i nie mogę przegapić rewelacyjnych treści:)

Dołącz do mnie na Instagramie

Specjalista od stop, czyli kto? Rozmowa z Joanną Stodolną-Tukendorf

Fizjoterapeuta i dysfagia, rozmowa z Marceliną Przeździęk

Fizjoterapeuta i dysfagia, rozmowa z Marceliną Przeździęk joanna tokarska fizjopozytywna, pierwszy podcast o fizjoterapii w polsce, fizjo-podcast joannatokarska.pl

© 2020 Joanna Tokarska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij
Tweetuj
Udostępnij