Kalendarz szkoleń

Kalendarz szkoleń

Kalendarz szkoleń królowa fizjoterapii
18-19Września 2021rRehabilitacja w przewlekłej hemiplegiiWarszawaZapisy
23-24Października 2021rRehabilitacja w przewlekłej hemiplegiiWrocławZapisy
20-21Listopada 2021rKończyna dolna po udarzeKrakówZapisy
27-28Listopada 2021rWczesna rehabilitacja po udarzeGdańskZapisy
11-12Grudnia 2021rWczesna rehabilitacja po udarzePoznańZapisy
 

TERAPIA BAZALNA

Prowadzona przez dr Grzegorza Bilińskiego powstała jako kodyfikacja  innych znanych metod neurofizjologicznych takich jak STYMULACJA BAZALNA® (Basic Stimulation niem. BSC)  opracowana przez profesora Andreasa Frölicha, Koncepcję Bobath oraz PNF. Wybrane i ważne aspekty tych metod otrzymasz w kursie podstawowym opartym o wieloletnie doświadczenie kliniczne i dydaktyczne Grzegorza Bilińskiego.

Dużą składowa kursu są aspekty poruszane na kursach Stymulacji Bazalnej którą stworzył  Profesor Andreasa Frölich, określił on punkty kluczowe terapii które są ze sobą ściśle połączone i oddziaływają na siebie w nierozłączny sposób. Punktami tymi są sieci zależności i są nimi: percepcja, ruch, komunikacja, myśli, środowisko, doświadczenia społeczne, czucie.

Dzięki zrozumieniu tych współzależności otrzymujemy narzędzie do przemyśleń i programowania wspólnej terapii
z pacjentem którego uszkodzony umysł oraz podopieczny przenosi się na inny poziom funkcjonowania, co podkreślił w jednej ze swoich książek wybitny neurolog i psychiatra Oliver Sacks.

TERAPIA BAZALNA jest koncepcją stworzoną dla Osób, dla których terapia innymi koncepcjami neurofizjologicznymi bywa niekompletna lub czasem nawet nie zrozumiała w zastosowaniu u osób
z głęboka wieloraką niepełnosprawnością.

Pozwala ona  wejść w psychologiczne zjawisko intraspekcji czyli próby postawienia się na miejscu chorego i odczuwaniu tego co się z nim dzieje podczas terapii i w naszej obecności.

Opiera się głównie o komunikację niewerbalną a także kreuje aktywność ruchową pacjenta opartą o wieloczynnikową regulację procesów motorycznych, poznawczych, wykonawczych i emocjonalnych. Po kursie tym otrzymasz proste i  skuteczne narzędzia terapeutyczne z którymi możesz zawitać do świata swojego pacjenta.

Kurs jest dedykowany

dla osób pracujących min.: z pacjentami po udarach i urazach mózgowych, SM, SLA, w stanach minimalnej świadomości i wegetatywnych,  oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz w Domach Pomocy Społecznej, Zakładach Opiekuńczo Leczniczych

NA kursie Terapii Bazalnej Zrozumiesz jak wykorzystać zmienione wzorce PNF, wyregulować napięcie mięśniowe z koncepcji Bobath oraz pracować zgodnie z założeniami Stymulacji Bazalnej.

Dla kogo jest ten kurs: Fizjoterapeuci, Pielegniarki, Opiekunowie, Terapeuci zajęciowi, Neurologopedzi, Psycholog

Prowadzący: dr Grzegorz Biliński, specjalista fizjoterapii, dypl. terapeuta Stymulacji Bazalnej, PNF, Bobath IBITA, Terapii Manualnej, Kinesiology Taping, Kranio-sakralnej i innych, członek i współzałożyciel MWBA Basale Stimulation, członek  IPNFA Poland. Człowiek z ponad 15 letnim doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym.

Cena – kurs podstawowy: 990zł
Ilość miejsc: 20
Miejsce Kursu: Centrum Intensywnej Terapii Olinek w mieście Warszawa
Data kursu: 25-26 kwietnia 2020
Organizatorzy: Grzegorz Biliński i Joanna Tokarska

www.grzegorzbilinski.plwww.joannatokarska.pl,

Kurs Kończyna górna po udarze Lipiec 2018

Kalendarz szkoleń

Szkolenie prowadzi:

  • Joanna Tokarska

Dla kogo? Kurs przeznaczony jest dla studentów fizjoterapii oraz fizjoterapeutów.

Godziny szkolenia:

I dzień (sobota) – 8:30-17:30

Szkolenie prowadzą:

“PNF for everyday life”

Kongres w ramach Annual General Meeting IPNFA 2017

 14 października 2017 r.         Novotel Warszawa Airport

Zapraszam na udział w moim warsztacie podczas III Kongresu PNF w Polsce pt. „Punkty krytyczne w terapii pacjenta z zaburzeniem chodu – propozycje praktycznych rozwiązań’’.

Jednym z wyzwań terapeutycznych jest torowanie prawidłowego wzorca chodu. Jak to zrobić, gdy do dyspozycji jest tylko własna ocena i para rąk? Na co patrzeć i czego szukać?

Naukowcy z Rancho Los Amigos Hospital gait laboratory zaproponowali podział cyklu chodu na osiem faz. Każda ma określoną funkcję oraz w każdej można wyróżnić tzw. punkty krytyczne, czyli elementy kluczowe.

Umiejętność rozpoznania punktów krytycznych oraz wpływania na nie daje silne narzędzie terapeutyczne podczas rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami chodu.

Podczas warsztatów nauczysz się działać wg schematu:

  1. znajdź problem,
  2. rozpoznaj problem,
  3. rozwiąż problem

Serdecznie zapraszam http://bit.ly/3KongresPNF

Zaproszenie na AGM IPNFA 2017 do Warszawy

Aktualne wydarzenia AGM – Annual General Meeting jest spotkaniem terapeutów z całego świata związanych z metodą PNF. *większą pewność siebie
*zredukować stres
*zmiana nastawienia
*presja nie będzie już problemem

Kto jest kim w świecie PNF możesz sprawdzić na stronie ipnfa.org.

Spotkanie trwa zazwyczaj 4 dni, z których jeden jest dniem otwartym dla wszystkich chętnych. Organizowana jest wtedy konferencja o tematyce wybranej przez kraj organizujący meeting.

W tym roku jest to Polska. Stowarzyszenie IPNFA Poland przygotowało już program konferencji, która odbędzie się 14 października w Warszawie.

Jeżeli chcesz być na bieżąco w tym temacie, polub na Facebooku profil International PNF Association Poland.

Zapraszam, bo warto.

Kalendarz szkoleń

Aktualne wydarzenia

Aktualne wydarzenia Joanna Tokarska

Udostępnij
Tweetnij
Udostępnij