Podcast o fizjoterpapii

Dla wszystkich, którzy lubia poszerzać swoją wiedzę “przy okazji”. Słuchawki na uszy i chłoń wiedzę bez przerywania tego, co akurat robisz!

Fizjopozytywni

Interesuje Cię fizjoterapia?

Jesteś w dobrym miejscu

królowa fizjoterapii
Joanna Tokarska

Fizjopozytywna

Podcast Fizjopozytwnie o zdrowiu

 został stworzony na początku 2019 roku i był pierwszym w Polsce podcastem o tematyce rehabilitacji i fizjoterapii. 

A wszystko po to żeby dostęp do wiedzy był jeszcze łatwiejszy

Początki oczywiście nie były proste. Nagrywanie, edycja, montaż, umieszczanie nagrania w Sieci… Bez pomocy mojego męża Marcina DystroPower nie było by to wszystko możliwe. To on pracuje wiele godzin nad tym, żeby treści mogły być szeroko rozpowszechnianie. 

Podoba Ci się to co robię? Kliknij Lubię to na Facebooku oraz zapisz się na mój newsletter.

Nie zapomnij za subskrybować podcastu Fizjopozytywnie o zdorwiu [podcast o fizjoterapii]

Najnowszy odcinek
Autonomiczny układ nerwowy. Narzędzie w rękach terapeuty. Podcast o fizjoterapii

Dowiedz się, jak autonomiczny układ nerwowy wpływa na pracę serca i regulację całego ciała. Poznaj najnowsze metody leczenia i diagnozy, które mogą wspomóc Twoją praktykę fizjoterapeutyczną.

Zapisz na później

Dodaj ten odcinek do swoich ulubionych, żeby nie zapomnieć go wysłuchać w wolnej chwili.

Dowiedz się więcej

W opisie odcinka znajdziesz informacje o osobie zaproszonej oraz linki do źródeł, jeśli takowe były wymieniane.

Najpopularniejszy odcinek

Udar w 12 krokach

Sprawdź, co spodobało sie słuchaczom w tym nagraniu!

Dowiedz się, jakie są aktualne strategie terapeutyczne, jak efektywnie wspierać pacjentki oraz jakie nowości wprowadzają światowi liderzy w leczeniu tego schorzenia. 

Czy wiesz, że zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych mogą objawiać się nieoczywistymi symptomami, które mogą umknąć uwadze nawet doświadczonego terapeuty? 

Rozmawiamy z ekspertką ds. dofinansowań w fizjoterapii z Med Coach Karoliną Gacal na temat aktualnych możliwości uzyskania wsparcia finansowego.

Tym razem przyglądamy się diagnostyce neurofizjologicznej i jej roli w pracy zarówno lekarza, jak i fizjoterapeuty.

Troje wiodących specjalistów w dziedzinie fizjoterapii ortopedycznej spotyka się, aby dyskutować o różnorodnych podejściach do leczenia “łokcia tenisisty”!

Oto prawdziwa uczta dla fanów neurorehabilitacji! Tym razem rozmawiam z Janem Sielczakiem fizjoterapeutą neurologicznym, który na co dzień włącza trening siłowy do procesu fizjoterapii tej specyficznej grupy pacjentów.

Pacjent na OIT, czyli osoba ze szczególnymi wymaganiami. O specyfice tej pracy opowie Ola Maluszys

Fizjoterapia paliatywna – co się kryje za tym enigmatycznym pojęciem? Agnieszka Wójcik – ekspertka w tym temacie, współautorka książki “Fizjoterapia w opiece paliatywnej” dzieli się wiedzą i doświadczeniem z pracy z pacjentami w terminalnym stadium choroby. Dowiedz się, jak fizjoterapia może przynieść ulgę i poprawić jakość życia w trudnych chwilach. 

Osoby z demencją. Z jednej strony fizjoterapeutyczna codzienność, z drugiej “terra incognita” praktyki klinicznej. Jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach, na co zwrócić uwagę, jak współpracować z rodziną? O tych i wielu innych aspektach modelu opieki wg Teepy Snow opowiada Marlena Meyer 

W ostatnim (w tym roku) wydarzeniu z okazji Tygodnia Mózgu organizowanym wspólnie z Fundacją Udar Mózgu naszym gościem jest Anna Pyszora, ekspertka w dziedzinie fizjoterapii oddechowej.

Czy bycie kobietą w fizjoterapii to wyzwanie?
Jakie nierówności płciowe można zaobserwować w tej dziedzinie? Anna Szczygielska-Babiuch – fizjoterapeutka z tytułem doktora podzieli się z nami swoimi refleksjami i doświadczeniami w tej materii.