O mnie

Odczarowuję neurologię <3
Wyjaśniam trudne w łatwych słowach.
Ucz się ze mną!

Parę słów o mnie

Joanna Tokarska

Wśród fizjoterapeutów jestem znana, jako Fizjopozytywna. Wszystko przez fakt, że jestem matką-założycielką projektu Fizjopozytywni. Zawodowo oraz z zamiłowania zajmuję się edukacją w dziedzinie fizjoterapii, a w szczególności neurorehabilitacji.
Moją “supermocą” jest wyjaśnianie trudnych zagadnień w prostych słowach.
To właśnie tę cechę najczęściej podkreślają obserwatorzy Fizjopozytywnych oraz uczestnicy moich szkoleń.

Joanna Tokarska

Twórczyni projektu Fizjopozytywni

Rehabilitacja w SM to poradnik napisany specjalnie dla pacjentów z diagnozą stwardnienia rozsianego. Dzięki niemu poruszanie się w świecie rehabilitacji jest łatwiejsze szczególnie na początku drogi ale też wtedy, gdy chorujesz od dawna.

Poradnik w formie audiobooka

Czy wiesz, że jednym z częstszych symptomów SM są zaburzenia widzenia? Ten poradnik możesz nie tylko przeczytać, ale i odsłuchać w formie podcastu! To użyteczne, nie tylko, gdy nie masz czasu na czytanie, ale w szczególności przydaje się w sytuacji, gdy Twój wzrok nie pozwala na komfortowe korzystanie z poradnika w wersji pisanej.

Wykłady i szkolenia

Dla fizjoterapeutów

Możesz mnie spotkać w wielu miejscach, zarówno online, jak i w realu. Często występuję na konferencjach poświęconych fizjoterapii. Wygłaszam tam wykłady lub prowadzę warsztaty. Mówię o neurorehabilitacji, planowaniu terapii, problemach pacjenta po udarze, a także o rozwiązaniach użytecznych w pracy z pacjentem.

Promocja zdrowia

Często też występuję publicznie na wydarzeniach promujących zdrowie. Konferencje i warsztaty dla pacjentów oraz imprezy podnoszące świadomość chorób neurologicznych to moja specjalność.

Regularnie publikuję filmy z dziedziny fizjoterapii na kanale Fizjopozytywni na YouTube.

Facebook

Regularnie prowadzę transmisje na żywo kierowane do fizjoterapeutów na facebookowym fanpage’u Fizjopozytywni. W czasie tych transmisji rozmawiam z ekspertami z różnych dziedzin fizjoterapii. Dołącz na żywo i zadawaj pytania!

Instagram

Podobne materiały znajdziesz na Instagramie, gdzie umieszczam treści poświęcone fizjoterapii oraz dzielę się swoją własną codziennością. Znajdziesz mnie tam pod nickiem  @fizjopozytywna.

Publikacje

EBP - czyli mój wkład w praktykę opartą na dowodach

  • Autorka rozdziału dotyczącego roli fizjoterapeuty w rehabilitacji seksualnej u osób ze schorzeniami neurologicznymi w  „Zaburzenia seksualne a fizjoterapia” red. M. Starzec-Proserpio Warszawa 2023.
  • Autorka poradnika „Rehabilitacja w SM”, Warszawa 2022.
  • Autorka rozdziału omawiającego wytyczne postępowania fizjoterapeutycznego Amerykańskiego Towarzystwa Fizjoterapii dotyczącego poprawy funkcji lokomotorycznych w stanie przewlekłym po udarze mózgu, niekompletnym uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz po urazach czaszkowo-mózgowych w „Fizjoterapia zgodna z zasadami Evidence-Based Practice. Omówienia międzynarodowych wytycznych praktyki” red. M. M. Płaszewski, Z. Wroński, Biała Podlaska 2022.
  • Współautorka rozdziału dotyczącego fizjoprofilaktyki w udarach mózgu w „Kompendium fizjoprofilaktyki” red. M. Grygorowicz i M. Podhorecka, Poznań 2020.

Fizjopozytywna w mediach

Zacznij oglądać od
17:25 minuty

Zacznij oglądać od
17 minuty

Joanna Tokarska królowa fizjoterapii wywiad dla mamma mia

bezpłatny

Poradnik Rehabilitacji
w SM

Poradnik powstał we współpracy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego Oddział Warszawski. Możesz go bezpłatnie pobrać lub odsłuchać i rekomendować osobom z diagnozą stwardnienia rozsianego.