Opisy szkoleń

Rozwijaj swoje umiejętności z moimi szkoleniami! Poszerzaj swoją wiedzę i umiejętności, by jeszcze lepiej wspierać zdrowie i dobro swoich pacjentów.

Fizjopozytywna

O jakich szkoleniach mowa?

W warunkach stacjonarnych prowadzę kursy w różnych miejscach w Polsce. Najcześciej współpracjuję z tymi firmami szkoleniowymi ⬇️

Kraków
Gdańsk
Wrocław

Jak wybrać szkolenie?

Dziękuję, że interesujesz się szkoleniami, jakie prowadzę. Jak pewnie widzisz, jest ich kilka. Wszystkie pomagają w zrozumieniu problemów pacjentów po udarze i w każdym z nich znajdziesz wiedzę, którą wykorzystasz zarówno z tymi pacjentami, jak i z innymi pacjentami zarówno neurologicznymi, jak i ortopedycznymi.

Skąd różnice?

Pomimo tego, że tematyka kursów jest wspólna, podzieliłam wiedzę tak, aby maksymalnie ułatwić osobom pracującym z pacjentami po udarze wybór tego, które odpowie na ich indywidualne potrzeby.

Nie jest w końcu tajemnicą, że innej terapii wymaga pacjent, który udar miał wczoraj, a innej “weteran” który odwiedza nas raz do roku. Od 10 lat…

Osobiście uważam że, warto posiadać zarówno wiedzę z zakresu wczesnej rehabilitacji po udarze, jak i sposobów na pomoc pacjentom przewlekłym. W końcu człowiek to całość, razem ze swoja przeszłością, mozliwościami i ograniczeniami.

Rozumiem jednak, że czasem po prostu potrzeba narzędzi do pracy i nie każdy jest pasjonatem neurologii samej w sobie. W tym miejscu muszę Cię ostrzec, że istnieje szansa, że zarażę Cię moją neurologiczną pasją i nie wiedząc kiedy, przyłapiesz się na wertowaniu ostatnich doniesień z zakresu spastyczności (czego Ci zresztą życzę).

Co wybrać?

To zależy 😉

Szkolenia, które widzisz na tej stronie “idą parami”. Możesz zdecydować się na wybór pod kątem czasu, jaki upłynął od udaru, czyli wybrać kurs z “wczesnej” lub “przewlekłej” hemiplegii. Możesz także wybrać pomiędzy terapią kończyny górnej i kończyny dolnej.

Dobrym pomysłem będzie przeanalizowanie pacjentów, jakich spotykasz najczęściej na swojej zawodowej drodze i na tej podstawie zdecydowanie, których z nich chcesz prowadzić lepiej. 

Np. jeżeli pracujesz w dużej przychodni, gdzie prowadzisz terapię pacjentów dochodzących (czyli z definicji tych bardziej sprawnych), a w dodatku ci pacjenci często wracają na turnusy rehabilitacyjne, więc są pacjentami przewlekłymi, masz do wyboru aż 3 opcje. Świetnym wyborem będą szkolenia “Kończyna górna” i “Kończyna dolna” w tandemie. W czasie dwóch weekendów pokażę Ci, jak takich pacjentów badać, na co zwracać szczególną uwagę, jak prowadzić terapię i co robić, jak terapia nie działa.

Zaletą podziału anatomicznego jest to, że możesz wybrać tę część ciała, z którą najczęściej masz do czynienia. Jeśli najwięcej pacjentów masz z problemem ręki, wybierz “Kończynę górną”.

 Szkolenie z kończyny górnej polecam też terapeutom zajęciowym, którzy chcą poszerzyć wachlarz swoich oddziaływań. 

Nie masz czasu na dwa weekendy? Nie ma problemu. Wybierając szkolenie z “Przewlekłej hemiplegii” dostaniesz wiedzę w pigułce z zakresu terapii pacjenta przewlekłego. Prawdopodobnie już nigdy nie spojrzysz na niego tak samo.

Przyjmijmy wersję, że pracujesz na oddziale z wczesnymi pacjentami. Zastanawiasz się, co robić w pierwszych dobach, na czym się skoncentrować, a co odpuścić. Jak poprowadzić pacjenta, aby z leżącego stał się chodzącym i to jeszcze w dobrym stylu? W tej sytuacji polecam Ci szkolenie “Wczesna rehabilitacja po udarze”. Pacjenci wcześni mają specjalne miejsce w moim sercu. Głównie dlatego, że wczesnym jest się tylko chwilę, ale ta chwila jest niesłychanie ważna w kontekście późniejszej sprawności (lub jej braku). Polecam ten kurs osobom pracującym na oddziałach udarowych, fizjoterapeutom na oddziałach wczesnej rehabilitacji neurologicznej oraz terapeutom, którzy w różnych sytuacjach mają styczność z pacjentami we wczesnej fazie po udarze. 

Jeśli najczęściej głowisz się, jak poprawić chód Twoich pacjentów – wybierz “Kończynę dolną”.

Biorę wszystko!

Wiele osób zdecydowało się ukończyć wszystkie moje szkolenia. Jeśli też o tym myślisz, pamiętaj, że część materiału się powtarza. Elementy “Kończyny górnej i dolnej” powtarzają się na “Przewlekłej”. Zaplanowałam jednak szkolenia tak, że każde jest unikalne, każde ma w sobie treści, jakich nie w żadnym innym. Na każde sama bym chętnie poszła.

Kiedy pytam osoby kończące wszystkie o ten element powtarzalności, spotykam się z odpowiedzią, że taka doza powtórki działa na plus, pozwala jeszcze lepiej przyswoić materiał.