Spojenie łonowe cz.1 i cz.2 – rozmowa z mgr Agatą Skoworodko mgr Joanna Tokarska królowa fizjoterapii

Spojenie łonowe cz.1 i cz.2

Spojenie łonowe cz.1 i cz.2- rozmowa z mgr Agatą Skoworodko

Spojenie łonowe cz.1 i cz.2

Połowa kobiet doświadczających ból okolicy lędźwiowo krzyżowej zgłasza dolegliwości uroginekologiczne, jak nietrzymanie moczu, zaparcia, czy dyskomfort w sytuacjach intymnych. Przyczyną mogą być dysfunkcje spojenia łonowego.

O tym czym jest spojenie łonowe, jak je znaleźć i dlaczego robienie brzuszków mu nie pomoże mówi mgr Agata Skoworodko – specjalistka rehabilitacji uroginekologicznej.

Agata o sobie: …z zawodu jestem fizjoterapeutką. Od wielu lat przedmiotem moich zainteresowań jest kobieta i problemy, które jej towarzyszą na różnych etapach życia w aspekcie uroginekologicznym.

Jest to temat wciąż nieznany i mało popularny, ale niestety dotykający znaczną część społeczeństwa. Jest to też temat niezwykle delikatny i intymny, o którym się zwykle nie rozmawia i niestety obarczony jest wieloma mitami.

Zajmuję się takimi dysfunkcjami jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów miednicy mniejszej, rozejście mięśnia prostego, uelastycznianie blizny po zabiegach ginekologicznych i cesarskim cięciu.

Mam dwie wspaniałe córki Martę i Marysię.

Agatę znajdziesz w Fizjoklinice oraz na Facebooku

Dziękuję Ci bardzo za przeczytanie tego artykułu jak i obejrzenie filmów. Proszę Cię skomentuj co na ten temat myślisz. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, to zapraszam Cię do ich zadawania.

A jeśli podoba Ci się to co piszę, to kliknij proszę “Lubię to” oraz zapisz się na mój newsletter.

Jeżeli nie chcesz przegapić rewelacyjnych treści związanych z nowymi wywiadami, trzy dniówkami dołącz do mnie zostawiając adres email: Tak chcę i nie mogę przegapić rewelacyjnych treści:)

Dołącz do mnie na Instagramie

Jeżeli jesteś zainteresowany innymi tematami odnośnie zdrowia kobiet zajrzyj koniecznie: Czy plecy mogą boleć od piersi?

Odcinek jest również dostępny w formie podcastu Fizjopozytywnie o zdorwiu [podcast o fizjoterapii]

Spojenie łonowe cz.1 i cz.2 joannatokarska.pl Joanna Tokarska Fizjopozytywna Fizjoterapia bez granic podcast fizjoterapeuty podkast fizjoterapia podkast fizjoterapeuty

© 2018 Joanna Tokarska

Comments

comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij
Tweetuj
Udostępnij